top of page
ajurvedar.jpg

Moje meno je Lenka Hradiská

A pracujem ako ajurvéda & joga poradca

Projekt ajurvedar.sk vznikol z dvoch slov - ajurvéda a dar. A presne takto šírim ajurvédu ďalej, ako ten najväčší dar, ktorý ku mne prišiel :-)

 

Ajurvéda znamená v doslovnom preklade veda o živote a joga znovu-spojenie. Pre mňa sú joga aj ajurvéda životný štýl, harmónia v bežnom živote, nájdenie rovnováhy v každom dni, v každom ročnom období, v každej situácii života. Na ajurvéde aj joge sa mi najviac páči individualita. Každého človeka vnímajú ako unikát a riešia problémy od základov. Myslím si, že svet potrebuje viac preniknúť do hĺbky problému, ľudia potrebujú byť liečení s láskou a pozornosťou. A o tom sú tieto dve úžasné védy :-)

Niečo viac o mne

Po štúdiu Biológie ma cesty zaviedli k 2-ročnému štúdiu ajurvédy v Škole ajurvédy. Sestre ajurvédy - joge sa venujem už od strednej školy, preto som ani chvíľu so štúdiom ajurvédy neváhala. A až pri štúdiu ajurvédy som konečne pochopila vetu: Robiť to, čo ma baví a napĺňa celým bytím. 

 

Dvojročné štúdium ajurvédy som prehĺbila akreditovaným kurzom jogy s Fredym Aisim a Aďkou Pročkovou, online kurzom hormonálnej jogy a taktiež štúdiom Astrológie a Vastu Shastra (umenie o priestore, podobné feng suej) na indickej Astralvarsity. V mojej praxi sa venujem prednáškam o ajurvéde, individuálnym diagnostikám a individuálnym cvičeniam jogy. Mojím cieľom je dať ľuďom pridanú hodnotu, prebudiť v nich túžbu správať sa šetrnejšie k svojmu telu, prírode a ľuďom navôkol. 

 

Verím, že sa raz aj s vami spoločne stretnem pri “šálke” ajurvédskeho čaju na individuálnej diagnostike alebo na nejakej zaujímavej prednáške :)

foto

Moja cesta k ajurvéde a joge

 Jún 2017

Marec 2018

September 2020 - Jún 2022

September 2022 a 2023+

Môj odrazový mostík bola mesačná dovolenka na Bali, spoznávanie nových ľudí a krajiny, ktorá doslova žije spiritualitou a jogou.

Objavovanie jogy, jogových princípov. Prvé skúsenosti s touto krásnou disciplínou. Od prvej hodiny jogy rozhodnutie pre cestu nenásilia (aj na tanieri) teda vegetariánstvo :) 

​Úspešné absolvovanie 2-ročného štúdia v Škole ajurvédy. Zároveň získanie certifikátu od yea.sk ako medzinárodný cvičiteľ jogy a absolvovanie online kurzu hormonálnej jogy.

Založenie projektu ajurvedar.sk, ktorý vznikol z dvoch slov - ajurvéda a dar. A presne takto šírim ajurvédu ďalej, ako ten najväčší dar :-)

Chcete sa dozvedieť viac o ajurvéde a joge? Sledujte ma aj na sociálnych sieťach:

  • Instagram
  • Facebook
pitta dosa harmonizacia
bottom of page