top of page
joga

Joga

Pre niekoho je joga cvičenie, pre iného životný štýl a príležitosť, ako sa bližšie spojiť so sebou samým. Joga znamená v doslovnom preklade "spojenie". 

Filozofia jogy

Slovo „joga“ znamená v doslovnom preklade „spojenie" alebo "znovuspojenie".  Môžeme to chápať rôznymi spôsobmi. Ako spojenie so sebou, spojenie vonkajšieho sveta s tým vnútorným. Alebo ako jednotu medzi mysľou a telom, človekom a prírodou. Joga je v podstate komplexný systém kombinujúci fyzické cvičenia, meditácie a rôzne dýchacie techniky. Pomáha nám byť fyzicky i psychicky zdraví, utíšiť myseľ z vonkajšieho sveta do toho vnútorného a spojiť sa tak so sebou samým. 

yoga

Význam ajurvédy v jogovej praxi

Hovorí sa, že ajurvédsky terapeut ktorý nepozná princípy jogy, je len polovičným terapeutom. A zase jogín, ktorý nepozná ajurvédu, je len polovičným jogínom :)

 

Joga a ajurvéda sú dve neoddeliteľné sesterské vedy vychádzajúce zo spoločného védskeho poznania. Ajurvéda nás vedie k optimálnemu fyzickému zdraviu a joga vyživuje hlavne našu myseľ a rozvoj vedomia. Aj keď sú obe neuveriteľne nápomocné sami o sebe, ich skutočný potenciál sa prejaví až vtedy, keď sa spoja do jedného celku. 

joga
individualna lekcia jogy

Individuálna lekcia jogy

bottom of page